•سینماگراف عموزاده ها Daria & Olga

•مترجم:علیرضا خدامرادی


سینماگراف‌ها که به نوعی زاییده ظرفیت‌های GIF‌های تصویری فضای وب هستند یکی از ابزارهای هنری با ظرفیت بیانی خوب متناسب با رسانه‌های جدیدند. سینماگراف‌ها یک زمان منجمد هستند و از این منظر فرصت تفکر و دقت را برای مخاطب پدید می‌آورند و چون در خود دارای حرکتی اندک هستند از عکس و تصویر تطابق بیش‌تری با روحیه رسانه‌های جدید دارند. خلاصه کارهای هنری جالبی می‌توان با سینماگراف‌ها کرد.

اگر می خواهید از لحظه ها و زندگی آرام دنیای آشپزی اطرافتون لذت ببرید داشا و الیا  معجزه را به دنیای محیطی شما خواهند آورد.داشا و الیا دو دوست  اهل کشور روسیه  هستند که از صحنه های ثابت درآشپزی سینما گراف تهیه میکنند.

این دونفر را عموزاده های قاب متحرک می دانند. آنها معتقدند که داشتن استعداد به معنای انجام دادن هرکاری نیست هر چند آن را به خوبی انجام دهید، ولی این توانایی باید در جهت خلق و یادگیری کارهای جدید باشد. آنها معتقدندکه خنده و تفریح از همین تصاویر فریبنده و جالب بدست می آید.

وقتی غذا در یک فرایند ساده آماده می شود ،عکاس ها هم به نوعی شروع به آشپزی می کنند، یعنی خلاقیت (مفهوم و تکنیک کارخود)را همچون باز شدن اشتها به نمایش در می آورند.این فرصت ارزشمند فعلا تنها به کار جذابیت‌ها آمده است و مانند خیلی چیزهای دیگر منتظر فعالیت هنرمندانه است. جذابیت خوردنی‌ها که در عصر ما دوچندان خودنمایی می‌کند، توسط سینماگراف‌ها در فضای آشپزی و ...به ارمغان آورده شده است.

                                                                                                        Daria Khoroshavina & Olga Kolesnikova


برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

برگرفته از یانون دیزاین