هفته‌ی هنرهای تجسمی لهستان در تهران برگزار می‌شود.

این برنامه که با حمایت وزارت امور خارجه‌ی لهستان و سفارت لهستان در تهران برگزار می‌شود با هدف نمایشی نو از طراحی گرافیک جاری در کشور لهستان و تبادل فرهنگی بیشتر با هنرمندان و طراحان ایرانی برنامه‌ریزی شده است و از روز جمعه با افتتاح پوسترهای ۵ طراح گرافیک از نسل‌های مختلف  گرافیک لهستان کلید می‌خورد.

این نمایشگاه عصر جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶ در بنیاد لاجوردی با حضور سفیر کشور لهستان در تهران گشایش می‌یابد. در این مجموعه پوسترهایی از ۵ طراح از نسل‌های مختلف طراحان گرافیک لهستان در معرض دید مخاطبین قرار می‌گیرد.

لکس دروینسکی، گِژگُاژ لاشوک، مارچین نویکی و کاشا نِستروویچ از استودیوی نوویکی طراحانی هستند که در افتتاحیه این نمایشگاه حضور خواهند داشت و نیز در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت در موز‌ه‌ی هنرهای معاصر سخنرانی و به ارائه‌ی آثار خود خواهند پرداخت.

اُلا نیپسویی نیز یکی دیگر از میهمانان هفته‌ی گرافیک لهستان بود که به دلیل بیماری نابهنگامش ممکن است در این رویداد حضور نداشته باشد.

 

همچنین کارگاه طراحی پوستر طراحان استودیو نویکی (کاشا نِستروویچ و مارچین نویکی)  در طی سه روز برگزار خواهد شد که خبر آن به شکل مجزا در روزرنگ منتشر شده است.

رنه واوژگویچ دبیر این رویداد در لهستان و پریسا تشکری مدیر برنامه‌ریزی آن در تهران است و موزه‌ی هنرهای معاصرتهران، بنیاد لاجوردی و وب سایت روزرنگ از حامیان دیگر این برنامه در تهران هستند.

 

 

طراح پوستر: Grzegorz Laszuk