فراخوان دوسالانه‌ی پوستر تئاتر لهستان:


پانزدهمین فراخوان دوسالانه‌ی بین المللی پوستر تئاتر ۲۰۱۵ توسط انجمن تئاتر واندا سیماژکوا (Wanda Siemasz¬kowa)  در تئاتر شهر زِژاو (Rzeszów ) لهستان برگزار می‌گردد. هدف از برگزاری این رقابت نمایش بهترین پوسترهای طراحی شده برای رویدادها و نمایش های تئاتر، اوپرا و نظیر آن در بین سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ می باشد. این رقابت در سالن آمفی تئاتر واندا  واقع در شهر زِژاو لهستان و در دانشگاه زِژاو برگزار خواهد شد. همچنین آثار برگزیده در خانه لهستان ویلنیوس (Polish House in Vilnius)  در مارس ۲۰۱۶ ، موزه‌ی دیزاین براتیسلاوا و گالری آرماتورکا Armaturka  به نمایش در خواهد آمد.

شرایط شرکت در این رقابت به شرح زیر می باشد:

-شرکت در این مسابقه برای تمامی هنرمندان، فارغ التحصیلان دانشگاه های هنر، تئاتر و موسسه های هنری آزاد است.

– هر شرکت‌کننده باید آثار خود را که پشت هر کدام از آن‌هابرچسب اطلاعات نصب شده است را تا ۱۶اکتبر ۲۰۱۵ مصادف با ۲۴مهر ۱۳۹۴ به آدرس زیر ارسال نماید:

Teatrim. WandySiemaszkowej

ul. Sokola 7,

۳۵-۰۱۰ Rzeszow

Poland

فایل دیجیتالی آثار باید به ایمیل زیر ارسال گردد:

۱۵این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یا بر روی CD در سایز A4 با ۳۰۰DPI در فرمت تصویر JPEG به همراه پوسترها ارسال شود.

-روی فایل دیجیتال ارسالی باید نام هنرمند و عنوان پوستر (یا اولین کلمه‌ی عنوان پوستر) به این ترتیب درج شده باشد: نام خانوادگی، نام، عنوان اثر

-لازم است شرکت‌کنندگان در فرم شرکت در فراخوان، تایید و قبول کنند که قوانین فراخوان را مطالعه کرده اند و آثار ارسالی متعلق به خودشان است و اجازه می‌دهند برگزارکننده آثار آن‌ها را در رویدادهای مربوط به پانزدهمین دوسالانه‌ی پوستر تئاتر زژاو منتشر نماید.

-هر شرکت‌کننده باید یک نسخه از هر اثر خود که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ خلق شده است را به‌صورت دیجیتال یا چاپی (منتشر شده)، ارسال نماید.

-حداقل سایز یک اثر ۵۰×۷۰  سانتی‌متر است و نباید روی چیزی چسبانده شده یا قاب گرفته شده باشد.

-هزینه‌ی ارسال اثر به عهده‌ی شرکت کننده است. لازم است پوسترها هنگام ارسال با دقت بسته‌بندی شوند چون برگزار‌کننده هیچ مسئولیتی در قبال آسیب دیدن اثر در حمل و نقل نخواهد پذیرفت. این عبارت باید روی بسته پستی قید شود:

NON COMMERCIAL VALUE

-پوسترهای پذیرفته شده برای شرکت در این رقابت توسط هیئت داوران انتخاب خواهند شد. اعضای گروه بین‌المللی داوران عبارتند از:  کارل میزک از جمهوری چک، استانتیسلاو استنکسی از اسلواکی، تری سارفیس از فرانسه و کریستوف ماتایکا از لهستان.

-لیست اسامی راه‌یافتگان به نمایشگاه در تاریخ ۲۵ اکتبر ۲۰۱۵ بر روی سایت آمفی‌تئاتر منتشر خواهد شد.

-ارسال آثار به پانزدهمین دوسالانه‌ی بین‌المللی پوستر تئاتر زژاو به منزله‌ی پذیرفتن تمام شرایط و قوانین این فراخوان است.

-برگزار کننده آثار ارسالی را به هنرمندان باز نمی‌گرداند.

جوایز:

جوایز زیر به بهترین آثار ارسالی تعلق خواهد گرفت:

نفر اول مبلغ ۴۰۰۰ زلوتی (واحد پول کشور لهستان)

نفر دوم مبلغ ۳۵۰۰ زلوتی

نفر سوم مبلغ ۲۰۰۰ زلوتی

نشان افتخار اول

نشان افتخار دوم

به برندگان این جوایز از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد شد.

-اعلام برندگان نهایی و به نمایش گذاشتن آثار آن‌ها در روز بازگشایی نمایشگاه و افتتاحیه ی پنجاه و چهارمین نشست جشنواره تئاتر Resovian در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۵ خواهد بود.

-کاتالوگی به مناسبت برگزاری پانزدهمین دوسالانه‌ی بین المللی پوستر تئاتر زژاو منتشر خواهد شد. برندگان جوایز و راه‌یافتگان به نمایشگاه یک نسخه رایگان از این کاتالوگ و گواهی‌نامه‌ی شرکت در این دوسالانه را دریافت خواهند نمود. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر و فایل PDF مسابقه به اینجا مراجعه کنید. 

برخی از آثار دوره قبل و برگزیدگان آن را در زیر مشاهده میکنید؛

برای دیدن کل آثار برگزیده دوره قبل (۲۰۱۳) لطفا به اینجا مراجعه کنید.


برگرفته از روزرنگ